W piątek, 24 kwietnia br., w Szkole Podstawowej nr 16 w Szczecinie odbyła się jubileuszowa edycja wojewódzkiego konkursu "Mali mistrzowie języka". Od sześciu lat patronuje mu zachodniopomorski Kurator Oświaty. Tegoroczne zmagania uczniów z całego województwa były wyjątkowo pomyślne dla przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim. Zwyciężczynią i zdobywczynią tytułu Mistrzyni Języka Polskiego na poziomie klas szóstych została Adrianna Brząkała. Do finału zakwalifikowało się jeszcze dwoje uczniów SP2: Julia Zielińska i Eryk Czerwiński, którzy uhonorowani zostali tytułami finalistów wojewódzkich.
W tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie z 30 szkół. Zawody odbywały się w trzech etapach. Dwa pierwsze przeprowadzone zostały na terenie szkół, które zgłosiły chęć wzięcia w nim udziału. Do 2. etapu zakwalifikowało się 399 uczniów, a do finału 77 z 28 szkół. Z tego grona, w każdej kategorii wiekowej, wyłonieni zostali laureaci, czyli mistrzowie języka.