Kto od najmłodszych lat pokocha język polski, w kamieńskiej Dwójce znajdzie możliwości rozwoju swojego talentu. Od wielu lat uczniowie biorą udział w konkursach polonistycznych nie tylko na terenie gminy i powiatu, ale mogą poszczycić się wieloma osiągnięciami na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. W sobotę, 21 marca br., uczennice SP2: Adrianna Brząkała i Julia Zielińska uczestniczyły w finale V Ogólnopolskiego Konkursu Gramatycznego w siedzibie Szkół Pijarskich w Warszawie. Spotkały się tam z uczennicami i uczniami kilkudziesięciu szkół z różnych regionów Polski. Największą grupę stanowili reprezentanci kilkudziesięciu warszawskich szkół, jednak pośród finalistów znalazły się dzieci m.in. z Lublina, Bytomia, Siedlec, Pruszkowa, Biłgoraja czy z mniejszych miejscowości takich jak Kamień Pomorski. Zadaniem uczniów było zastosowanie wiedzy gramatycznej w praktyce, jak również podzielenie się wiadomościami na temat twórcy pierwszej polskiej gramatyki – o. pijara Onufrego Kopczyńskiego. Ada i Julia były jedynymi reprezentantkami województwa zachodniopomorskiego. Chociaż na wyniki czekamy do 17 kwietnia, to mamy cichą nadzieję, że będzie to dla nas radosny dzień.