8 października br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji zorganizowanej przez Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim w ramach projektu "Akcja – segregacja", poświęconej selektywnej zbiórce odpadów. Spotkanie sfinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Głównym celem spotkania było uświadomienie, jak ważna dla środowiska jest segregacja odpadów. Dzieci z zaciekawieniem słuchały prelegenta. Chętnie włączały się do rozmowy i dzieliły własnymi spostrzeżeniami związanymi z segregacją odpadów. W ramach praktyki kilkoro uczniów wzięło udział w zabawie, w trakcie której musieli dokonać właściwej segregacji odpadów. Wszyscy uczestnicy konkursu poradzili sobie celująco z zadaniem.
Czy wiesz, że…
Jeden komplet stroju piłkarskiego na Euro 2012 powstał z 13 plastikowych butelek, które poddano recyklingowi. Na koszulkę zużyto osiem, a na spodenki pięć butelek.
Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie interesującego spotkania.

Dorota Garlińska - wychowawczyni klasy I c