Sobota 28.01.2017 była dla 23 osobowej grupy z naszej szkoły aktywnym dniem. Na zaproszenie grupy "Soboaktywni" z Goleniowa, wzięliśmy udział w III Rajdzie po Puszczy Goleniowskiej. Start był z miejscowości Białuń. Mieliśmy do pokonania 6,5 km. Po krótkim przywitaniu się z resztą ochotników wyprawy, ruszyliśmy w drogę. Na początku naszej trasy dotarliśmy do wsi Miękowo. Tam zwiedziliśmy piękny kościół ryglowy pw. Świętej Trójcy. Sołtys tejże wsi opowiedział nam historię kościółka oraz najnowszą historię jego odbudowy przez mieszkańców Miękowa. Następnie udaliśmy się szlakiem przez przepiękną Puszczę Goleniowską, w której ponad 60% drzewostanu to drzewa iglaste. Na miejsce gdzie czekało na nas ognisko i kiełbaski dotarliśmy około godz. 13.00. Oprócz zabaw przy ognisku i muzyce, uczestnicy z naszej grupy wzięli udział w konkursach: rzut lotkami do celu, dętką na palik, wiedzy o Puszczy Goleniowskiej. Wszyscy rozkoszowaliśmy się pieczoną kiełbaską, która jedzona na dworze przy lekkim mrozie była niesamowicie pyszna. Oprócz tego skosztowaliśmy chlebka ze smalcem i ogóreczkami kiszonymi. Uczestnicy naszego rajdu zimowego otrzymali pamiątkowe plakietki oraz książeczkę Odznak Turystyki Pieszej. Zabawa była fantastyczna, poznaliśmy także innych miłośników rajdu, z którymi nawiązaliśmy kontakty. Dziękuję wszystkim z naszej szkoły za udział w rajdzie.

Organizator - Lidia Radtke