Dnia 21 kwietnia  2017 roku uczniowie klasy I a i II b przygotowali i przedstawili apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Był on skierowany do ich kolegów i koleżanek  z klas I – III. Celem apelu było uświadomienie uczniom, jak działalność człowieka wpływa na degradację środowiska, a co za tym idzie niszczenie naszej planety Ziemi. Poprzez krótkie inscenizacje i wiersze uświadomiono oglądających, że dbanie o czystość wód, walka o czyste lasy, podwórka, drogi i place zabaw niosą same korzyści. Inscenizacje uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi. Bardzo podobały się również stroje przygotowane przez uczniów. Apel zakończył się odczytaniem haseł o ochronie przyrody oraz umieszczeniu ich na tablicy wiszącej na pierwszym piętrze w naszej szkole.

wychowawczyni  kl. II b Jolanta Koćwin

wychowawczyni  kl. I a Wiesława Krawiec