Z przyjemnością informujemy, że 25 maja 2016 r. w naszej szkole odbyła się już ósma edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej o zasięgu powiatowym.

Cieszymy się, że konkurs spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. W tym roku wzięło w nim udział 20 uczniów klas 5-6 ze szkół:

• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim,
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie,
  • Szkoła Podstawowa im. 5. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie,
  • Szkoła Podstawowa w Jarszewie
  • oraz Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Golczewie.

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody – statuetki, które w tym roku zasponsorował burmistrz Kamienia Pomorskiego, pan Stanisław Kuryłło. Otrzymali je:

• Maja Gabryszak, SP Wolin – I miejsce,
  • Martyna Stasińska, SP nr 2 Kamień PomorskiII miejsce,
  • Wojciech Sitek, SP Wolin – III miejsce.

Zostały przyznane również dwa wyróżnienia, na które zasłużyli:

• Martyna Koszela i Jakub Nowacki z SP nr 1 w Kamieniu Pomorskim.

Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani gadżetami ufundowanymi przez kierownictwo sklepów: Media Elektro i Neonet oraz Zakład Fotograficzny Fotex i wydawnictwa językowe: Oxford, Pearson i Macmillan.

Podczas sprawdzania prac konkursowych, dzieci odzyskiwały siły przy poczęstunku ufundowanym przez Pizzerię Aleksandrię, a po ogłoszeniu wyników wszyscy świętowaliśmy 90. urodziny królowej Zjednoczonego Królestwa, Elżbiety II przy wspaniałym okolicznościowym torcie, upieczonym i zasponsorowanym przez Ciastkarnię-Piekarnię Żelek oraz cupcakes (babeczkach) upieczonych przez uczennice klasy 6a: Oliwię Chołodowską, Martynę Stasińską i Julię Zielińską.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności językowych uczniom oraz dziękujemy nauczycielom za pomoc w przygotowaniu swoich dzieci do konkursu i pracę w komisji konkursowej. Dzięki Wam to było wspaniałe święto w naszej szkole.

Organizatorzy:

Dorota Wilczyńska