25 września 2013 r. uczniów klasy II a odwiedziła st. sierż. Marta Szołtun – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego i wzmożonym przemieszczaniem się dzieci i samodzielnym poruszaniem po drodze omówione zostały zagadnienia związane z zachowaniem się pieszego i rowerzysty na drodze. Niezwykle ważnym tematem dla dzieci okazało się bezpieczeństwo w szkole i poza szkołą. Wspólnie z Panią Martą drugoklasiści przypomnieli sobie numery alarmowe, zasady zachowania się w szkole podczas przerw i zajęć. Szczegółowo przedstawione zostały tematy wiążące się z kontaktami z nieznajomymi. Uczniowie potrafili podać przykłady nieodpowiedzialnego zachowania dzieci, zagrażającego ich zdrowiu i życiu. Egzamin ze znajomości zasad bezpieczeństwa wszyscy zdali celująco.

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie Szołtun za przyjęcie zaproszenia i spotkanie.

Dorota Garlińska – organizator spotkania