Każdego roku we wrześniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim prowadzą akcję "Bezpieczna droga do szkoły", której adresatami są najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego.
5 września br. uczniowie klas pierwszych spotkali się z asp. Krzysztofem Paliwodą oraz sierż. Krzysztofem Dajczakiem. W trakcie spotkania z dziećmi funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu, gdy poruszamy się poza obszarem zabudowanym. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali kamizelki i odblaski oraz przeprowadzone zostało szkolenie dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, które dzieci przeszły celująco.

Dorota Garlińska - wychowawczyni klasy I c