Na przełomie września i października nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie "BohaterON  w Twojej Szkole"– Kartka dla Powstańca. Jest on częścią kampanii o tematyce historycznej "BohaterON – włącz historię!", która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek z życzeniami. Projekt ma "edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną". W  III edycji projektu, podobnie jak w latach ubiegłych, bezpłatne kartki były dostępne w wybranych punktach Partnerów akcji. Ponadto istniała możliwość wysłania  życzeń do Powstańców również online.

Pisanie kartek poprzedziła lekcja poświęcona Powstaniu Warszawskiemu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z przyczynami i przebiegiem powstania oraz fragmentami wspomnień osób, które brały w nim udział. Młodzież zastanawiała się nad słowem Bohater oraz wymieniała cechy, jakimi powinien się on odznaczać. Pod koniec zajęć uczniowie pisali życzenia do Powstańców. Niektóre z nich były bardzo głębokie i poruszające. Młodsi mogli wypełnić  kartki w domu.

Akcja cieszyła się dużym uznaniem wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie pisząc kartkę pokazali, że pamiętają o Powstaniu Warszawskim i jego uczestnikach. W ten sposób mogli oddać im cześć i okazać swój szacunek. Wypełnione kartki trafią teraz do Fundacji Sensoria, a za jej pośrednictwem do Powstańców.