29 października uczniowie klas II c i III b wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Marianowa. Celem wycieczki było poznanie różnych gatunków zbóż, z których powstaje chleb, zobaczenie, w jaki sposób powstaje chleb oraz samodzielne przygotowywanie chleba do wypieku.

Kolejnym etapem warsztatów było zobaczenie tradycyjnych narzędzi wykorzystywanych dawniej do produkcji mąki. Dzieci bardzo chętnie mieliły ziarna w żarnach i maszynce.  Własnoręczne robienie drożdżówek było następną atrakcją. W przerwie uczestnicy wycieczki rozwiązywali zagadki oraz układali zdania z rozsypanek wyrazowych. Ostatnim etapem było robienie kruchych ciasteczek.

Po skończonych warsztatach gospodarze poczęstowali wszystkich własnoręcznie przygotowaną pizzą oraz zabrali wszystkich na przejażdżkę turystycznym Meleksem.

Dorota Konarska – wychowawczyni klasy II c

Natalia Kowalska i Joanna Stępień – wychowawczynie klasy III b