4 listopada br. uczniowie klasy I C wraz z wychowawczyniami udali się na cmentarz wojenny, by uczcić polskich i radzieckich żołnierzy poległych w walce o przywrócenie naszej Ojczyźnie tych ziem.
Na cmentarzu tym spoczywają prochy 124 polskich i 810 radzieckich bohaterów. Przez cmentarz prowadzi jedna główna aleja, na końcu której znajduje się plac z centralnie ustawionym pomnikiem poświęconym pamięci pochowanych tu żołnierzy. Pomnik autorstwa szczecińskiego rzeźbiarza Stanisława Biżka powstał w 1968 roku. Wykonany jest z piaskowca i przedstawia stylizowaną postać rycerza ze skrzydłem husarskim i piastowskim orłem na tarczy. Na przedzie widnieją dwa nagie grunwaldzkie miecze, a pod nimi napis "Wieczna chwała bohaterom".
Celem wycieczki było kształtowanie postawy patriotycznej wśród dzieci.

Dorota Garlińska – wychowawczyni klasy I C