Przyjaźń odgrywa ważną rolę w życiu człowieka. Stanowi wartość, przez którą realizuje się prawdziwa więź z drugą osobą, i dzięki której można ukazać swoje prawdziwe oblicze, otrzymując w  zamian to samo. Poprzez przyjaźni dziecko uczy się zachowań w grupie rówieśniczej. To ważny element socjalizacji. Relacje z przyjaciółmi stanowią naturalne źródło wsparcia i pomocy. Wpływają na wzrost samooceny i akceptacji siebie. Rozwijają również empatię.

Ten temat poruszono 26 stycznia 2017 r. podczas spotkań pedagoga z uczniami edukacji wczesnoszkolnej. W ramach już kolejnych zajęć z zakresu komunikacji interpersonalnej dzieci mogły wykazać się posiadaną wiedzą z wyżej wymienionej problematyki. W tematykę wprowadziła grupa teatralna "Szuflandia" prezentując bajkę pod tytułem "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".

Na zakończenie wszyscy obecni otrzymali Gazetkę Pedagoga Szkolnego, w której znajdowały się wiersze podejmujące omawiane zagadnienie.