W związku z obchodzonymi w listopadzie międzynarodowymi akcjami dotyczącymi przeciwdziałania przemocy wobec dzieci oraz ochrony ich praw, w naszej szkole obyły się zajęcia z pedagogiem szkolnym poruszające wymienione zagadnienia.

Spotkania miały miejsce 17 listopada 2016 r., podczas których przypomniano uczniom edukacji wczesnoszkolnej, jakie mają przywileje i do kogo mogą się zwrócić o wsparcie, jeśli zdarzy się, że doświadczą ich łamania.

W zajęcia wprowadziła grupa teatralna "Szuflandia", prezentując bajkę "Kot w butach", poprzez którą zwróciła uwagę dzieci, że każde z nich ma prawo posiadać rodzinę, być kochanym i nie doświadczać przemocy ze strony najbliższych osób.

Na zakończenie lekcji każdy uczeń otrzymał Gazetkę Pedagoga Szkolnego, w której mógł znaleźć wiersze poruszające omawiane kwestie.

Oprócz działań wobec najmłodszych zwrócono się również do ich rodziców, którym zaproponowano udział w  warsztatach poświęconych wychowaniu bez przemocy. Podczas spotkania pani psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kamieniu Pomorskim i pedagog szkolny poruszyły zagadnienia związane z konsekwencjami stosowania klapsa i innych metod niesprzyjających rozwojowi dziecka. Ponadto pokazały, jak ważne jest wyznaczanie granic poprzez stosowanie konsekwencji połączonych z aktywnym słuchaniem pociechy oraz nazywaniem swoich emocji i oczekiwań. Zajęcia odbyły się 22 listopada br. pod hasłem "Bez klapsa - jak z miłością i szacunkiem stawiać dziecku granice".