2 czerwca przybyli do naszej szkoły przedstawiciele Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii "Roboty i Spółka" z Gdańska. Zaoferowali nam naukę poprzez zabawę. Dzięki nowoczesnej technologii mogliśmy skonstruować i uruchomić własne roboty, zbudować konstrukcje napędzane silnikiem elektrycznym, a dzięki doświadczeniom chemicznym dowiedzieliśmy się jak powstają kryształki soli, elastyczne masy, a nawet roztwór do złudzenia przypominający ludzką krew, który wykorzystywany jest w filmach i wiele innych niesamowitych doświadczeń. Dla smakoszy słodkiego poczęstunku był przygotowany bufet ze wspaniałymi, domowymi wypiekami. Można było również skosztować smacznej grillowanej kiełbaski, którą przygotowali dla nas uczniowie z Ośrodka Szkolono – Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim oraz pani Lucynka i pani Karina ze świetlicy szkolnej.
Aby powstał ten radosny i ciekawy dzień skorzystaliśmy ze wsparcia Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2, Hurtowni Drobiu Barbary Trzeciak, Hurtowni Mięsa "Mróz", sklepu "Hydro – Instal" Sławomira Gałki, pana Stanisława Kuryłło. Dziękujemy naszym mamom za przepyszna ciasta i smaczne owoce od pana Grzegorza Laskowskiego.