Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w piątek 11 października uczcili Dzień Edukacji Narodowej. Wszyscy zebrali się tego dnia na uroczystym apelu w świetlicy szkolnej. Przygotowały go dzieci z klasy: III B, IV C, V A, V C, VI B i VI C. Karolina Walter zagrała trzy utwory na gitarze elektrycznej, Ada Brząkała wykonała piosenkę, a pozostali uczniowie recytowali wiersze. Następnie wszyscy głośno zaśpiewali "Sto lat" na cześć nauczycieli i pracowników szkoły. Apel poprowadziły dwie szóstoklasistki: Magda Martynko i Karolina Kułaga.

Na zakończenie uroczystości delegacja Samorządu Uczniowskiego wręczyła nauczycielom słodkie lizaki i ręcznie wykonane tulipany. Młodzież złożyła życzenia wraz z podziękowaniami za trud włożony w ich edukację i wychowanie.