Wiosna - dni robią się coraz dłuższe, z ziemi nieśmiało wyglądają pierwsze przebiśniegi i krokusy, miśki budzą się ze snu zimowego, a ptaszki ćwierkają słodko.
Powoli wyciągamy z szafy kolorowe ubrania, a ciepłe kurtki i szaliki kładziemy na spód.
Wiosnę czuć już w powietrzu!

21 marca był w naszej szkole Dniem Promocji Talentów.

Nie od dzisiaj wszyscy wiedzą, że Dwójka to miejsce niezwykle utalentowanych uczniów. Świadczy choćby o tym fakt, że nasza szkoła otrzymała przyznany przez Ministra Edukacji Narodowej zaszczytny tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów". Oznacza to, że przyczynia się do odkrywania, wspierania i promocji uzdolnień dzieci i młodzieży.

W naszej szkole wiele osób posiada nieprzeciętne zdolności muzyczne, uczniowie prezentują je podczas imprez szkolnych i poza szkołą grając na różnych instrumentach.

Pasją uczniów naszej szkoły od najmłodszych lat jest również taniec. Podczas świętowania pierwszego dnia wiosny dzieci grup zerowych przedstawiły nam niespodziankę tańcząc do muzyki z musicalu "Grease".

Uczniowie klas 1-6 pokazali swoje uzdolnienia plastyczne , literackie i aktorskie wykonując swoje prace pt. "Wiosna" w zespołach klasowych. Wszystkim spodobały się prezentacje klasowe. Prace plastyczne były bardzo kolorowe i starannie wykonane, natomiast wiersze o wiośnie – oryginalne. Gratulujemy pomysłów!
Sprawdziliśmy również naszą wiedzę o najbardziej oczekiwanej porze roku biorąc udział, wraz ze swoimi wychowawcami, w quizie o wiośnie.

Mogliśmy w końcu zobaczyć nasz szkolny teledysk. Uczniowie wszystkich klas zrobili na swoich wychowawcach duże wrażenie podczas nagrywania teledysku do piosenki "Happy". Twierdzą oni, że układając samodzielnie choreografię do swojego tańca wykazali się wielkim profesjonalizmem. Zobaczyliśmy więc ciekawe i trudne układy taneczne.

Niespodzianką tego dnia był występ grupy kuglarsko-żonglerskiej działającej przy Kamieńskim Domu Kultury. Uczniowie naszej szkoły przygotowani przez pana Tomasza Kubika zachwycili nas tańcem na szczudłach i żonglerką.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wytrwałości w doskonaleniu waszych nieprzeciętnych zdolności.

Jesteście na medal!