13 września 2017 roku uczniowie klasy III b i III c wzięli udział w projekcie "Edukacyjna podróż w czasie". Celem projektu jest przekazanie w ciekawy sposób informacji o historii, tradycjach i bogactwie naszego regionu. Nasza podróż rozpoczęła się w Trzęsaczu. W Muzeum Multimedialnym na Klifie dzieci poznały historię ruin średniowiecznego kościoła, legendę o Zielenicy, córce Neptuna i zobaczyły efekty walki człowieka z żywiołem. Następnie uczestnicy wycieczki udali się nadmorską kolejką wąskotorową do Niechorza, aby tam w Muzeum Rybołówstwa Morskiego uczestniczyć w prelekcji pod nazwą "Poławiacze Bursztynu". Dzięki prezentowanym eksperymentom uczniowie dowiedzieli się: jak powstał bursztyn, jakie ma właściwości, jak go odróżnić od szkiełka i kiedy wybrać się na jego poszukiwania. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia ekspozycji marynistycznej. Wśród eksponatów ciekawość wzbudziły różne gatunki ryb, stanowisko nawigatora i mapa, na której umieszczone były pojemniki z piaskiem pochodzącym z plaż całego świata. Na zakończenie był słodki poczęstunek i wręczenie certyfikatów. Wycieczka była ciekawa i mimo deszczowej pogody dzieci wróciły bardzo zadowolone.

Jolanta Koćwin i Anna Szadkowska