Uczniowie z naszej szkoły - Tatiana Ingling, Natalia Krzyśków, Maja Makowska oraz Piotr Kowalski, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Czyste środowisko - czyste powietrze" w ramach Kampanii Edukacyjnej SMOG, zakwalifikowali się do finałów ogólnopolskich w tymże konkursie. Na zaproszenie organizatorów konkursu, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ryszewku oraz Sławęcińskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych, wybrali się 26 października do Warszawy, do Centrum Nauki Kopernik. Tam nasi uczniowie uczestniczyli w kolejnym etapie konkursu. Zadaniem ich było wykonanie rebusów obrazkowych do 20 haseł związanych z ochroną środowiska. Po ogłoszeniu wyników, nasza drużyna w nagrodę miała możliwość aktywnego uczestnictwa w wystawie oraz interaktywnych warsztatach na terenie Centrum Nauki Kopernik.

Należy również poinformować, iż do konkursu zgłosiło się 737 szkół z całej Polski, czyli 1474 uczniów, a nasza wspaniała czwórka znalazła się wśród 100 drużyn biorących udział w Finałach. Oprócz zwiedzania wystawy uczniowie w nagrodę otrzymali dyplomy oraz młodzieżowe torby.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców z naszej szkoły i Urzędowi Gminy Kamień Pomorski za wsparcie finansowe naszej grupy umożliwiając przejazd do Warszawy.

Opiekunowie drużyn konkursowych

Karina Laskowska, Lidia Radtke