27 września uczniowie klasy III c wraz z wychowawczyniami udali się do "Ciastkarni – Piekarni Żelek" w Kamieniu Pomorskim. Wycieczkę poprzedził cykl tematów związanych z powstawaniem chleba.

Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzane cukierni. Uczniowie poznali etapy powstawania ich ulubionych ciast. Dowiedzieli się, w jaki sposób powstałe wypieki są przechowywane. Mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić spiżarnię, w której znajdowały się wszystkie niezbędne składniki do produkcji ciast i ciasteczek.

Następnie udali się do piekarni. W czasie zwiedzania pan Wiesław Żelek opowiedział legendę o powstaniu chleba oraz pokazał proces jego powstawania. Dzieci zobaczyły w jakich warunkach powstaje pieczywo, w jakiej temperaturze jest wypiekane. Chętni mogli samodzielnie wyrabiać ciasto na hot-dogi.

Na zakończenie wycieczki wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie ciastka od pana Wiesława.

Dorota Garlińska i Karina Laskowska - wychowawczynie klasy III c