1 czerwca uczniowie klas I – VI obchodzili "Dzień Patrona". W ramach obchodów szkolnego święta zorganizowany został "II Szkolny Festiwal Piosenki o Tematyce Morskiej".
Głównym celem festiwalu była integracja uczniów naszej szkoły, poznanie nowych piosenek o tematyce morskiej oraz przeżywanie niesamowitych wrażeń podczas występów kolegów i koleżanek.
Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zabawie. Przedstawiciele klas lub też całe zespoły klasowe przygotowały wiele ciekawych piosenek i występów. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć między innymi "Gdzie ta keja?", "Pirat", "Morskie opowieści", "Hej morze, moje morze" i wiele innych utworów. Klasa I d pod przewodnictwem Pani Lucyny Wikło przygotowała taniec do piosenki "Yellow submarine". Wszyscy wspaniale bawili się i miło spędzili czas.

Serdecznie dziękujemy Paniom Katarzynie Kubik oraz Karinie Laskowskiej za przygotowanie dekoracji, Panu Miłoszowi Krzyżanowskiemu za przygotowanie nagłośnienia, Panu Sebastianowi Mamzerowi oraz radnym Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim za ufundowanie nagród dla uczestników.

Dorota Garlińska – wychowawczyni klasy II C

Małgorzata Kołodziejczyk – wychowawczyni klasy VI C