W czwartek 29 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi odbył się IX GMINNY KONKURS INFORMATYCZNY. Uroczystego rozpoczęcia konkursu dokonał pan Krzysztof Zakrzewski dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty w Kamieniu Pomorskim. W imieniu gospodarzy uczestników i ich opiekunów powitała zastępca dyrektora SP2 – pani Bożena Sito. W konkursie brali udział uczniowie klas IV – VI ze szkół naszej Gminy. Walczyli oni o tytuł "Najlepszego Informatyka Szkół Podstawowych Gminy Kamień Pomorski". Konkurs obejmował część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej dzieci miały rozwiązać test, natomiast część praktyczna składała się z zadań, które należało wykonać w odpowiednich edytorach (graficznym, tekstowym i arkuszu kalkulacyjnym).

Słodki poczęstunek na konkurs ufundowała Rada Rodziców.

Po sprawdzeniu testów i zadań praktycznych komisja wyłoniła zwycięzców, a pani Dyrektor SP2 Elżbieta Słowik z panem Krzysztofem Zakrzewskim wręczyli dyplomy i nagrody.

1. miejsce oraz tytuł "Najlepszego Informatyka Szkół Podstawowych Gminy Kamień Pomorski", a także książkę ufundowaną przez pana Krzysztofa Zakrzewskiego otrzymał Tycjan Falana ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim,
  2. miejscezajęła Adrianna Brząkała ze Szkoły Podstawowej nr 2,
  3. miejsce zajął Oskar Jasłowski ze Szkoły Podstawowej we Wrzosowie.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział.

Organizatorzy serdecznie dziękują Radzie Rodziców za dofinansowanie, które umożliwiło zakup nagród na konkurs i przygotowanie poczęstunku.

Organizatorzy konkursu: Jolanta Mikuła, Maria Kapcewicz i Miłosz Krzyżanowski – nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2.