15 września br. uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni przez panią pedagog do udziału w lekcji profilaktyczno-wychowawczej, podczas której przypomniały sobie, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, jak unikać zagrożeń, a także jak właściwie postępować w sytuacjach niebezpiecznych. Zajęcia rozpoczęli uczniowie z koła teatralnego "Szuflandia", prezentując swoim młodszym kolegom i koleżankom scenkę dotyczącą w/w problemów.

Podczas lekcji dzieci obejrzały film "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba", który w humorystyczny sposób podejmował podstawowe zagadnienia z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze, na której uczniowie występują w rolach pieszego, pasażera czy rowerzysty.
Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali Gazetkę Pedagoga Szkolnego, która zawierała informacje na poruszany temat.