16 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji XV Dnia Papieskiego.
W tym roku obchody papieskie przebiegały pod hasłem: Jan Paweł II -Papież Rodziny. Nasi uczniowie przygotowali z tej okazji montaż słowno-muzyczny, w którym podkreślona została rola rodziny w życiu człowieka.
Akademia rozpoczęła się prezentacją przypominająca najważniejsze wydarzenia z życia Papieża Polaka, po czym uczniowie klasy III a zaprezentowali krótką scenkę z życia rodziny przyjaciół Papieża. Dopełnieniem inscenizacji stała się piosenka pt.: "Najlepsza drużyna, to moja rodzina" w wykonaniu uczniów. Ciekawostką okazały się również anegdoty z życia Jana Pawła II, przygotowane przez uczennice z klas VI. Uroczystość przebiegała w radosnej, zaprawionej humorem atmosferze.
Na koniec podsumowano wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Św. Janie Pawle II. Tegorocznymi zwycięzcami zostali:

• pierwsze miejsce: Anna Kuliberda z kl. IV c,
  • drugie miejsce ex aequo: Wojciech Leszczyński z kl IV b Paulina Prażanowska z kl. VI c.
  • trzecie miejsce: Paulina Pałka z VI c.

Gratulujemy laureatom.

tekst: s. Hiacynta, Iwona Kuliberda