Jak co roku w atmosferze oczekiwania na przyjście Zbawiciela w dniu 20 grudnia 2012 r. (po raz pierwszy) w Sali Widowiskowo – Teatralnej w Kamieniu Pomorskim, odbyły się jasełka. Poprzedziły je spotkania wigilijne w grupach klasowych.
"Modlitwa, która podoba się Bogu" to właśnie ich tytuł. Jasełka zostały zaprezentowane przez uczniów klasy Vb Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim. Modlitwa Maryi sprawiła, że Zbawiciel przyszedł na świat. Dzięki wierze Matki Zbawiciela możliwe były wydarzenia, które pamiętamy: przybycie do groty pasterzy, trzech króli i innych, którzy dostrzegli w małym Dzieciątku Zbawiciela. Poprzez te wydarzenia aktorzy z naszej szkoły przybliżyli nam atmosferę przyjścia Zbawiciela na ziemię.
Udział dzieci w przedstawieniu oraz śpiewanie kolęd, to jeden z najlepszych sposobów aby przybliżyć tradycje związane ze świętowaniem Bożego Narodzenia.
Dziękuję uczniom naszej szkoły, którzy chętnie uczestniczyli w przedstawieniu. Podziękowania składam również Panu Stanisławowi Motyce, który umożliwił skorzystanie z Sali Widowiskowo – Teatralnej w Kamieniu Pomorskim.

Jasełka przygotowała: Iwona Kuliberda
Śpiew kolęd: Joanna Janicka