Jak co roku w atmosferze oczekiwania na przyjście Zbawiciela w dniu 20 grudnia 2013 r. w Sali Widowiskowo – Teatralnej w Kamieniu Pomorskim, odbyły się jasełka. Poprzedziły je spotkania wigilijne w grupach klasowych.
"Z Chrystusem przez wieki" to tytuł jasełek, które zostały zaprezentowane przez uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim. Podczas oglądania przedstawienia, uczniowie stali się widzami Świąt Bożego Narodzenia w różnym czasie historycznym: wspomnienie lat 60-tch, II wojny światowej oraz XIX i IV wieku. Punktem kulminacyjnym, było spotkanie z Maryją i Józefem w Betlejem.
Przez wieki prowadzili nas reporterzy, którzy szukali najważniejszego wydarzenia, które zmieniło historię ludzkości. Poprzez wędrówkę w czasie, uczniowie dostrzegli, że Chrystus nie jest tylko postacią historyczną, ale czeka by narodzić się w naszych sercach.
Dziękuję uczniom naszej szkoły, którzy chętnie uczestniczyli w przedstawieniu.
Podziękowania składam również Panu Stanisławowi Motyce, który umożliwił skorzystanie z Sali Widowiskowo – Teatralnej w Kamieniu Pomorskim.

Jasełka przygotowała: Iwona Kuliberda
Śpiew kolęd: Joanna Janicka