"Jak służyć Dzieciątku Jezus?" to tytuł jasełek, które zostały zaprezentowane w dniu 19 grudnia 2014 r. w Sali Widowiskowo – Teatralnej w Kamieniu Pomorskim. Jasełka odegrali uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi.
Akcja przedstawienia rozpoczyna się na ulicy, kiedy to reporter stacji radiowej zadaje pytania respondentom – zwykłym przechodniom o sposobie przeżywania świąt Bożego Narodzenia.
Punktem kulminacyjnym jasełek, a zarazem ich kluczową sceną, jest spotkanie zwierząt przy stajence, które pragną służyć nowo narodzonemu Panu Jezusowi. Owe zwierzęta to rozśpiewane postacie, które symbolizują różne charaktery ludzkie: od silnego lwa, przebiegłego lisa, do przepięknego pawia, koncentrującego się na piękności. To spotkanie, uświadamia nam jakie cechy zbliżają nas do Zbawiciela, a także co utrudnia nam relacje z Bogiem.
W czasie jasełek mogliśmy usłyszeć znane kolędy w wykonaniu chóru szkolnego oraz tych najmłodszych uczniów z klas I – III.
Dziękuję młodym aktorom-uczniom naszej szkoły, którzy bardzo chętnie uczestniczyli w przedstawieniu.

Podziękowania składam również Panu Stanisławowi Motyce, który umożliwił skorzystanie z Sali Widowiskowo – Teatralnej w Kamieniu Pomorskim.

Jasełka przygotowała Iwona Kuliberda, przygotowaniem kolęd zajęła się Joanna Janicka, zdjęcia natomiast wykonał Miłosz Krzyżanowski.