"Oddajmy pokłon Jezusowi", to tytuł tegorocznych jasełek. Misterium Bożonarodzeniowe było zaprezentowane przez uczniów klasy V a i VI a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim.
Jak co roku w atmosferze oczekiwania na przyjście Zbawiciela, w dniu 22. grudnia 2015 r., w świetlicy szkolnej odbyły się jasełka. Poprzedziły je spotkania wigilijne w grupach klasowych.
Do groty w Betlejem przybyli pasterze, trzej królowie, którzy dostrzegli w małym Dzieciątku Zbawiciela. Jednak nie wszyscy zrozumieli przyjście Nowego Króla. Herod obawiał się nowego władcy i pragnął zgładzić Dziecię. Poprzez te wydarzenia aktorzy z naszej szkoły, przybliżyli nam atmosferę przyjścia Zbawiciela na ziemię.
Udział dzieci w przedstawieniu oraz śpiewanie kolęd, to jeden z najlepszych sposobów, aby przybliżyć tradycje związane ze świętowaniem Bożego Narodzenia.

Jasełka przygotowała: Iwona Kuliberda
Śpiew kolęd: Joanna Janicka i s. Hiacynta Nowosad