Jak co roku w atmosferze oczekiwania na przyjście Zbawiciela w dniu 22. grudnia 2016 r. w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w  Kamieniu Pomorskim, odbyły się jasełka oraz koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru szkolnego. Poprzedziły je spotkania wigilijne w grupach klasowych.

"Narodziłem się w sercach"  to tytuł jasełek, które zostały zaprezentowane przez uczniów klas VI b naszej szkoły. Podczas oglądania przedstawienia, uczniowie stali się świadkami wędrówki czwartego króla, który podąża na spotkanie Zbawiciela. Chce  ofiarować Małemu Królowi dary jak uczynili to Trzej Mędrcy jednak zaistniałe sytuacje sprawiają, że  oddaje je potrzebującym.  Takie zachowanie zostaje nagrodzone.  Mały Książe staje się wyjątkowym  gościem Jezusa narodzonego w Betlejem.

W czasie   jasełek   usłyszeliśmy piosenki  i kolędy w  wykonaniu uczniów klasy III d i IV a.

W jasełkach wystąpili:

• Beniamin – Nikodem Wojnarski