Za nami XI edycja wojewódzkiego konkursu "Mali Mistrzowie języka". Jest to trzyetapowy konkurs, którego finał odbywa się w niezwykle gościnnej Szkole Podstawowej nr 16 w Szczecinie. I tym razem konkurs okazał się szczęśliwy dla uczniów naszej szkoły. Aż 5 naszych uczennic zakwalifikowało się do finałowych zmagań: Lena Mamzer z kl. IV b oraz Julia Zielińska, Martyna Stasińska, Oliwia Chołodowska i Natalia Krupa – wszystkie z klasy VI a. Do pierwszego etapu przystąpiło aż 1284 uczniów z 39 szkół naszego województwa. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 508 uczestników. Tegoroczny finał zgromadził 137 uczniów! Wśród szóstoklasistów do najlepszej trójki weszła Julia Zielińska, zajmując II miejsce i udowadniając po raz kolejny, że doskonale potrafi sobie radzić z zawiłościami polszczyzny. Gratulujemy serdecznie!

Iwona Warzbińska