"Każdy ma jakieś zdolności, ma do czegoś talent" – pod takim hasłem odbył się II Szkolny Przegląd Talentów w Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim.
Nie od dziś wiadomo, iż kamieńska "Dwójka" to zagłębie niezwykle utalentowanych uczniów. Świadczy o tym fakt, iż w ubiegłym roku szkolnym otrzymała zaszczytny tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów" nadawany przez Ministra Edukacji Narodowej. Oznacza to, iż przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.
W ramach obchodów Szkolnego Przeglądu Talentów najzdolniejsi uczniowie spośród wszystkich klas prezentowali swoje talenty. Ogromnym zainteresowaniem cieszył występ Karoliny Walter z klasy II b, która zagrała na gitarze elektrycznej oraz Martyny Florianowicz z klasy VI b recytującej fragment prozy. Wśród prezentowanych talentów nie mogło zabraknąć solistów, tancerzy, muzyków czy też talentów sportowych.
Z roku na rok przybywa w naszej szkole utalentowanych uczniów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze większa ilość uczniów postanowi zaprezentować swój talent.

Serdeczne podziękowania dla Pani Katarzyny Kubik za przygotowanie dekoracji.

Dorota Garlińska – wychowawczyni klasy III c
Renata Brząkała – wychowawczyni klasy IV a