16 czerwca 2014 r. podczas apelu porządkowego wręczono nagrody i dyplomy laureatom szkolnego konkursu plastyczno – literackiego pt. "Nasz Patron w słowie i obrazie", którego organizatorem była Rada Rodziców naszej szkoły. Konkurs był podsumowaniem obchodów Dnia Patrona Szkoły Podstawowej Nr 2. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III i IV – VI. Zadaniem uczestników było napisanie listu do Leonida Teligi, opowiadania lub wiersza nawiązującego do jego żeglarskich podróży. Następnie trzeba było wykonać pracę plastyczną do tejże pracy literackiej.

A oto lista zwycięzców:

KLASY I – III

• Patryk Klimczak, kl. III b
  • Kinga Garlińska, kl. I a

KLASY IV – VI

• Julia Zielińska, kl. IV a
  • Martyna Stasińska, kl. IV a
  • Kornelia Staniszewska, kl. VI c
  • Paulina Prażanowska, kl. IV c

Podczas obchodów Dnia Patrona odbył się również konkurs wiedzy dla uczniów klas IV-VI pn. "Nasz Patron – Leonid Teliga".

Oto laureaci:

• 1 miejsce: Beata Wołosiak, VI b
  • 2 miejsce: Weronika Szeremeta, kl. VI a
  • 3 miejsce: Dawid Zajączkowski, kl. VI a
  • Wyróżnienie: Weronika Jankowska, kl. VI c

Tego dnia podsumowano także konkurs wiedzy o Unii Europejskiej pn. "Unia Europejska w oczach dzieci". W tym konkursie najwyższe miejsca zdobyli:

1. Filip Sengerski i Filip Karpiński – miejsce 1;
  2. Martyna Stasińska –miejsce 2
  3. Julia Zielińska –miejsce 3

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorzy konkursów i Rada Rodziców