4 października w naszej szkole odbyły się zajęcia z robotyki, które poprowadzili pracownicy firmy Robotfan ze Szczecina. W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie klas I- III.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, które dopiero wkraczają w świat nauki, choć wciąż mają tę naturalną ciekawość otaczającej rzeczywistości i zamiłowanie do poznawania jej poprzez własną eksplorację i eksperymenty. Warto wykorzystać ten potencjał i zaprosić je do fascynującego świata robotów – by w formie zabawy rozwijać dziecięcą wyobraźnię i inteligencję matematyczno-logiczną.

Podczas warsztatów wykorzystane zostały zagadnienia z obszaru mechaniki, szeroko pojętego konstruowania i programowania. Na zajęciach dzieci w szczególności:

1. poznały zasady mechaniki:
    • budując konstrukcje, dzięki którym mogą doświadczyć praw fizyki,
    • poznając różne mechanizmy i sprawdzając ich działanie,
    • ucząc się matematyki, oddając się świetnej zabawie.
  1. poznały zasady konstruowania:
    • ucząc się budowania stabilnych i ruchomych konstrukcji,
    • rozwijając wyobraźnię przestrzenną,
    • rozwijając umiejętności manualne.
  1. wkraczały w świat programowania:
    • na podstawie prostego, blokowego oprogramowania ucząc się wprawiać konstrukcje w ruch.

Zajęcia są prowadzone w oparciu o zestawy Lego WeDo.

Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane w pracę i chętnie podejmowały wysiłek związany z konstruowaniem kolejnych robotów.

Dorota Konarska – wychowawczyni klasy II c