W październiku uczniowie klas 1-2 spotkali się z pedagogiem szkolnym, żeby porozmawiać o uczuciach. Podczas zajęć dowiedzieli się, że są to potężne siły w życiu każdego człowieka, a dorośli nazywają je emocjami. Wszyscy je przeżywamy i niemal wszyscy mamy z nimi jakieś kłopoty. Czasem emocje powodują, że działamy pochopnie i postępujemy nierozważnie. Żeby uniknąć trudności a nawet cierpień, trzeba je już od małego oswoić. Można to zrobić przez nauczenie się ich rozpoznawania i nazywania, przez mówienie o nich, przez uczenie się ich wyrażania.
Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać emocje. Poznały sposoby na złość i poradzenie sobie z tym trudnym i nieprzyjemnym uczuciem.
Uzupełnieniem lekcji była tradycyjnie Gazetka Pedagoga Szkolnego, w której mogły znaleźć zagadki dotyczące w/w tematyki oraz wiersze podejmujące zagadnienie uczuć i poradzenia sobie ze złością.