14 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 35 w Szczecinie odbyła się uroczystość podsumowująca konkursy przedmiotowe dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.

Z dumą informujemy, że tym roku szkolnym dwie uczennice naszej szkoły, Martyna Stasińska i Julia Zielińska, przeszły zwycięsko wszystkie etapy konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego – szkolny, rejonowy oraz wojewódzki i zdobyły tytuł laureata, podobnie jak 412 uczniów szkół podstawowych całego województwa zachodniopomorskiego.

W finale konkursu z języka angielskiego rywalizowało ze sobą 84 uczniów. Ostatecznie 47 uczestników uzyskało tytuł laureata. Laureaci zostali uhonorowani dyplomami i statuetkami, które wręczył im Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Jerzy Sołtysiak. Ponadto na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej od roku szkolnego 2014/2015 laureaci konkursu przedmiotowego z języka obcego nowożytnego, jeżeli  uczą się tego języka jako przedmiotu obowiązkowego, zwolnieni zostali z części drugiej sprawdzianu szóstoklasisty. Jest to  równoznaczne z uzyskaniem z niego najwyższego wyniku. Uczniowi zaś, który uzyskał tytuł laureata konkursu przedmiotowego, przysługuje wpis na świadectwie w części dotyczącej szczególnych osiągnięć ucznia.

W uroczystości zorganizowanej w Szczecinie wzięli udział laureaci konkursów, ich nauczyciele i rodzice. Wszyscy obecni na uroczystości mogli także zobaczyć dedykowany specjalnie dla nich program artystyczny zatytułowany "Mieć marzenia" przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!