15 marca uczniowie klas II C i II D zwiedzili największą w Polsce Edukacyjną Wystawę Budowli z klocków LEGO. Patronat Honorowy nad wystawą objął Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak.

Podczas zwiedzania dzieci miały okazję zobaczyć niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków przedstawiające architekturę zabytkową i współczesną, wydarzenia historyczne, znane sceny z filmów i bajek, makietę stanu wojennego, ogromne lotnisko z modelami samolotów z czasów I i II wojny światowej. Największą trakcją wystawy był wykonany z 5 milionów klocków LEGO model statku pasażerskiego TITANIC (11 metrów długości i 3 metry wysokości). Nie zabrakło również atrakcji dla fanów robotyki. Dzieci miały okazję zobaczyć kilkanaście eksponatów interaktywnych.

Po zwiedzeniu wystawy wszyscy uczestnicy wycieczki udali się do strefy zabawy FUN PARK, w której znajdowały się:

• strefa zabaw z klockami LEGO dla dzieci w każdym wieku,
  • zjeżdżalnie samochodowe,
  • Auto Jump – skocznia dla samochodów,
  • Super Shaker,
  • wielkie klocki do budowania wielkich budowli,
  • Brick Wall – ściana do "pisania" klockami,
  • Brick Mosaic Galery – miejsce do "malowania" klockami.

Dorota Garlińska – wychowawczyni klasy II C

Iwona Hume – Zielińska – wychowawczyni klasy II D