Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim wzięli udział w finale dziewiątej edycji wojewódzkiego konkursu "Mali Mistrzowie Języka" . Od kilku lat językowe zmagania młodzieży objęte są honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i odbywają się w Szkole Podstawowej nr 16 w Szczecinie. Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodego pokolenia Polaków do świadomego posługiwania się polszczyzną.

W tegorocznych zmaganiach językowych, które odbyły się 11 kwietnia, udział wzięli uczniowie z 30 szkół. Konkurs odbywał się w trzech etapach. Dwa pierwsze przeprowadzone zostały na terenie szkół, które zgłosiły chęć wzięcia w nim udziału. Do 2. etapu zakwalifikowało się 330 uczniów, a do finału – 70, w tym aż sześcioro z kamieńskiej Dwójki. Tytuł finalistów wojewódzkich otrzymali: Adrianna Brząkała, Filip Karpiński, Eryk Czerwiński, Oliwia Chołodowska, Martyna Stasińska i Julia Zielińska.

Ogromną przyjemność sprawiła nam po raz kolejny Ada Brząkała, która potwierdziła swoją bogatą wiedzę językową, zajmując 1. miejsce w kategorii klas piątych.