8 kwietnia uczniowie klas II C i II D zwiedzili interaktywną wystawę "Miasto Nauki" mieszczącą się w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Na ekspozycji liczącej ponad 40 eksponatów edukacyjnych poprzez zabawę można między innymi poznać takie zagadnienia jak odbicie, załamanie i rozszczepienie światła, miraż, prawdziwe lustro, dyfrakcja, polaryzacja.

Ekspozycja została stworzona przez szczecińskich naukowców z Fundacji Miasto Nauki, a autorem koncepcji jest Grzegorz Adamowicz. W odróżnieniu od obiektów prezentowanych na tradycyjnych wystawach, eksponaty z "Miasta Nauki" zaprojektowane są w sposób interaktywny, aby zwiedzający mogli sami, w bezpiecznych warunkach przeprowadzić doświadczenia. W Szczecinie po raz pierwszy pokazany został wielki kran, szalone zegary i ferrofluid.

Następnym punktem wycieczki był pokaz "Teatr wysokich napięć" z wykorzystaniem najmocniejszych w Polsce urządzeń elektrycznych. W trakcie pokazu uczniowie mieli okazję zobaczyć prawie 2 metrowe pioruny.

Na zakończenie udaliśmy się na "Wybuchową lekcję" podczas której Szalony Profesor wykorzystywał 2 skrajne substancje – ciekły azot i płonące wybuchy metanu. Dzięki widowiskowym eksperymentom dzieci zrozumiały podstawowe  pojęcia dotyczące ciepła.

Dorota Garlińska – wychowawczyni klasy II C

Iwona Hume – Zielińska – wychowawczyni klasy II D