W dniach 19-20 listopada 2015r. w ramach Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci odbyły się w naszej szkole spotkania uczniów klas 1-3 z pedagogiem szkolnym.

Podczas pogadanek przypomniano wychowankom, co to jest przemoc oraz jakie są jej rodzaje. Uczulano podopiecznych na konieczność zgłaszania aktów agresji czy przemocy wobec dzieci nie tylko stosowanych przez innych rówieśników ale także przez dorosłych.
Działania profilaktyczne dotyczące przeciwdziałania przemocy wobec dzieci skierowano także do rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowując dla nich listopadowe wydanie gazety "Partner".
Poradnik opracowano w oparciu o informacje zawarte w artykułach umieszczonych na stronie www.fdn.pl (Fundacja Dzieci Niczyje). Gazeta między innymi zawierała informacje: jak rozpoznać przemoc, jak reagować, co można zrobić, gdy posiada się wiedzę na temat krzywdzenia dziecka. Rodzice mogli również poddać refleksji swoje metody wychowawcze i zastanowić się nad ich alternatywnymi sposobami.