Za nami kolejna, już siódma edycja międzyszkolnego konkursu o zasięgu powiatowym "Around the United Kingdom". Jest to konkurs wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, który odbywa się w języku angielskim. Tym razem, 30 kwietnia, w naszej szkole gościliśmy uczniów klas 5 i 6 oraz nauczycieli języka angielskiego z kilku szkół powiatu kamieńskiego:

• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie,
  • Szkoła Podstawowa w Górkach Pomorskich,
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie
  • oraz Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Golczewie.

Konkurs miał formę pisemną i polegał na udzieleniu poprawnej odpowiedzi na podane pytania z różnych dziedzin życia Brytyjczyków: kultura i obyczaje tego narodu, literatura, polityka, historia i geografia.

Wśród różnych zadań, w języku angielskim, było m.in.: uzupełnianie zdań wyrazami, napisanie krótkiej odpowiedzi, wybór prawidłowej odpowiedzi, łączenie, prawda-fałsz, zidentyfikowanie ludzi i miejsc itp.

Uczniowie, jak co roku, wykazali się dużą wiedzą i umiejętnością posługiwania się językiem angielskim.

Komisja konkursowa, w skład której weszli nauczyciele języka angielskiego, przybyli na konkurs ze swoimi uczniami, przyznała nagrody za I, II i III miejsca oraz 1 wyróżnienie.

Oto wyniki konkursu:

• I miejsce: Krzysztof Grzejszczak, Golczewo;
  • II miejsce: Adrianna Brząkała, SP nr 2, Kamień Pomorski;
  • III miejsce: Martyna Stasińska, SP nr 2, Kamień Pomorski.

Wyróżnienie: Martyna Koszela, SP nr 1 Kamień Pomorski

Wszyscy zostali obdarowani dyplomami i cennymi nagrodami oraz gadżetami wydawnictw językowych.

Składamy podziękowania głównym fundatorom nagród, Wydawnictwu Oxford University Press, Biuru Podróży Voyage z Piły oraz Urzędowi Miejskiemu w Kamieniu Pomorskim.

Szczególne podziękowania należą się również uczniom i ich Mamom za przygotowanie słodkiego poczęstunku: Mai Wojciech, Zuzannie Wawrzyniak, Szymonowi Piszczkowi, Erykowi Czerwińskiemu oraz Pani Małgorzacie Kołodziejczyk.

Dziękujemy nauczycielom języka angielskiego za podjęcie trudu przygotowania uczniów do konkursu i pracę w komisji konkursowej.

Organizatorzy konkursu:

Dorota Wilczyńska i Joanna Gołdyn