Dwudziestego siódmego kwietnia w naszej szkole odbyła się kolejna, już dziewiąta, edycja międzyszkolnego konkursu o zasięgu powiatowym ‘Around the United Kingdom’. Jest to konkurs wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, który odbywa się w języku angielskim. Tym razem z kulturą i obyczajami mieszkańców Królestwa, jego historią, literaturą, polityką i geografią zmagali się uczniowie:

Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w  Kamieniu Pomorskim,
Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie,
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie,
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie,
Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie
oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w  Kamieniu Pomorskim.

Podobnie jak w latach ubiegłych, młodzież wykazała się umiejętnością posługiwania się językiem angielskim i dużą wiedzą. Komisja konkursowa składająca się z nauczycielek języka angielskiego (Nadieżda Baranowa, Elżbieta Kulesza, Katarzyna Burknap-Miechowicz, Izabela Jackowska oraz Katarzyna Wołkow), przyznała nagrody oraz wyróżnienie dla następujących uczniów:

Naszą Szkołę reprezentowali chłopcy: Antoni Przydryga, Wiktor Czerwiński oraz Wojciech Leszczyński, który zdobył wyróżnienie.

Nagrody główne – statuetki zasponsorował Pan Stanisław Kuryłło. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani dyplomami i cennymi gadżetami nie tylko wydawnictw językowych. Składamy podziękowania wydawnictwom: Oxford University Press, PEARSON, Macmillan oraz Panu Mariuszowi Teteli (Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ERTEL S.c.)

Szczególne podziękowanie należy się również Panu Arturowi Kozubowskiemu (Pizzeria Aleksandria) oraz mamom Wiktora i Leny: Pani  Małgorzacie Czerwińskiej i Pani Katarzynie Kubik za przygotowanie poczęstunku.

Dziękujemy nauczycielom języka angielskiego za podjęcie trudu przygotowania uczniów do konkursu i pracę w komisji konkursowej.

Organizatorzy konkursu:
Dorota Wilczyńska i Joanna Gołdyn