W piątek, 21 listopada 2014 r. ,w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Świnoujściu – już po raz siódmy – odbyło się Ogólnopolskie Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii w trzech kategoriach wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i osób dorosłych.

W tym roku w dyktandzie ogółem brało udział ok.150 osób. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych reprezentowali całe województwo. Osoby dorosłe przybyły nawet z Bielska – Białej, Kielc, Krakowa, Bydgoszczy, Inowrocławia i Gorzowa Wielkopolskiego. Patronat honorowy nad dyktandem objął Prezydent Miasta Świnoujście Pan Janusz Żmurkiewicz oraz dziekan Wydziału Humanistycznego pani Barbara Kromolicka, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego. Gościem honorowym dyktanda był pan Wawrzyniec Konarski profesor politologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uczestnicy dyktanda zmagali się z trudnymi zasadami ortografii i interpunkcji.
Jak każdego roku – w dyktandzie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim (Eryk i Wiktor Czerwińscy, Oliwia Chołodowska, Ada Brząkała oraz Filip Karpiński).

W Kategorii szkół podstawowych zwyciężyli:

• I miejsce Eryk Czerwiński Szkoła Podstawowa nr 2 Kamień Pomorski
  • II miejsce: Kornel Baran Szkoła Podstawowa nr 4 Stargard Szczeciński
  • III miejsce: Patryk Szemfeld Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 Goleniów