W ramach realizacji podstawy programowej, 09 września 2016 r. uczniowie klas III b i III d wraz ze swoimi wychowawczyniami, wybrali się z wizytą do Urzędu Miasta i Gminy Kamień Pomorski. Dzieci zostały bardzo ciepło przywitane przez pana Burmistrza Stanisława Kuryłłę oraz Panią Sekretarz Gminy Annę Stanaszek-Kaczor, a  następnie zaproszone do sali konferencyjnej.  Pan Burmistrz, w zrozumiały dla uczniów sposób, wyjaśnił na czym polega praca gospodarza miasta oraz codzienna praca urzędników magistratu.
Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały swego mówcy i brały czynny udział w spotkaniu. Wiele emocji wzbudziło zadawanie pytań Panu Burmistrzowi, który starał się wyczerpująco odpowiadać na wszystkie, nawet ,,te najtrudniejsze" pytania, dotyczące spraw związanych z jego trudną pracą.
Główną atrakcją wizyty była możliwość obejrzenia gabinetu włodarza naszego miasta i gminy, a także wypróbowanie jego fotela. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek,  a  w ramach podziękowania za umożliwienie zwiedzenia ratusza, Pani Sekretarz Gminy oraz Pan Burmistrz zostali obdarowani przez dzieci wspaniałym dyplomem.

Iwona Hume-Zielińska

Mariola Wronkiewicz