Dnia 10 listopada 2016r. w naszej szkole świętowaliśmy 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji klasy II c, II d i VI b oraz chór szkolny przygotowały  montaż słowo-muzyczny o tematyce historycznej.

Część artystyczna uświadomiła uczniom, że gry komputerowe o tematyce wojennej, które wzbudzają w nich zachwyt i entuzjazm, są jednocześnie smutnym wspomnieniem dla najstarszych Polaków. Uważnie słuchająca widownia poznała najważniejsze wydarzenia i postaci biorące udział w "drodze po wolność", jaką musieli pokonać dla nas nasi przodkowie. Omawianym wydarzeniom towarzyszyła prezentacja multimedialna oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru i "małych żołnierzy".

Uczniowie biorący udział w uroczystości "ku pokrzepieniu serc", głośno i w radosnym tonie zaśpiewali hymn naszego kraju. Duma z faktu bycia Polakiem, jaką  zaprezentowali nasi uczniowie, upewnia nas, że szkolną społeczność tworzą prawdziwi patrioci.

Anna Szadkowska

Lucyna Wikło