Od kilku lat uczniowie miłośnicy języka polskiego z naszej szkoły biorą udział w Konkursie Ojczyzny Polszczyzny. Tegoroczne zmagania okazały się owocne, gdyż do szczecińskiego etapu, który odbył się 18 listopada, zaproszono aż 5 uczennic, które osiągnęły wymaganą dla tego etapu liczbę punktów. Były to szóstoklasistki: Wiktoria Bujak, Oliwia Chołodowska, Zofia Motyka, Martyna Stasińska oraz Julia Zielińska. Etap polegający na rozwiązaniu testu i napisaniu pracy literackiej odbył się w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej. Uczestniczyło w nim 62 uczniów z naszego województwa. Najlepszych dwanaścioro uczniów znalazło się w Małym Finale. Wśród nich – Martyna Stasińska z klasy VI a, która w środę (25.11.) weźmie udział w niełatwych, ustnych zmaganiach. Warto wspomnieć, że Konkurs Ojczyzny Polszczyzny jest ogólnopolski, a jego Wielki Finał odbywa się pod honorowym patronatem profesora Jana Miodka – w mateczniku polskiej kultury, jakim jest wrocławskie Ossolineum.
Serdeczne gratulacje składamy wszystkim wymienionym uczennicom, a w szczególności Martynie, która znalazła się w Małym Finale.