Maleńka Miłość w żłobie śpi,
Maleńka miłość przy Matce Świętej.
Dziś cała ziemia i niebo lśni
dla tej miłości maleńkiej.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo i niecierpliwie czekają nasze dzieci. Aby "skrócić" czas oczekiwania, uczniowie z klasy II d wraz z wychowawczynią, zajęli się przygotowaniami do inscenizacji jasełkowej i już w piątek 18 grudnia, wprowadzili swoje rodziny w świąteczny nastrój. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami i dziadkami. Świetlicę zdobiła piękna dekoracja: szopka i choinka na tle rozgwieżdżonego nieba, a na środku płonęło ognisko. Licznie zgromadzona publiczność, po raz kolejny, mogła przeżyć historię Maryi i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości i ciepła. Słowa płynące ze szkolnej sceny, uświadomiły nam wszystkim, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością, wszyscy czekamy na te Święta.
Serdecznie dziękuję rodzicom, którzy tak pięknie włączyli się w przygotowania do naszej uroczystości. To dzięki Wam, dzieci ślicznie i wiarygodnie wyglądały w strojach postaci, które odgrywały, a Józef i Maryja mogli schronić się w szopce betlejemskiej.

Wychowawczyni klasy II d
Iwona Hume-Zielińska