Lekcja  bezpieczeństwa dla najmłodszych

W czwartek, 27 października br. uczniowie klas I-III spotkali się z pedagogiem szkolnym na lekcji wychowawczo-profilaktycznej poświęconej tematyce dotyczącej zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw mogących wypływać z relacji z osobami obcymi, a także kształtowanie umiejętności przewidywania skutków swoich działań, czy budowanie postaw asertywnego zachowania się w kontaktach z ludźmi.

W zagadnienie wprowadziła uczniów grupa teatralna "Szuflandia", prezentując bajkę pod tytułem "Jaś i Małgosia". Po występach odbyła się rozmowa na temat zasad bezpieczeństwa w relacjach z obcymi.

Po spotkaniu każdy wychowanek wie, że:

• dorosłym nie zawsze należy ufać;
  • trzeba unikać kontaktów z nieznajomymi i zawsze informować o nich rodziców.

Na zakończenie lekcji wszystkie dzieci otrzymały Gazetkę Pedagoga Szkolnego, w której umieszczone zostały wiersze podejmujące omawianą tematykę.