Z myślą o naszych najmłodszych dzieciach w Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim w jednej z sal, zgromadzono przyrządy do zabaw, pozwalające na zaspokojenie przez nie potrzeby ruchu, rozładowania napięć emocjonalnych.
Miejsce zabaw wykonano w ramach projektu rządowego "Radosna szkoła". Łączny koszt wyposażenia wyniósł 12000 zł.

Uczniowie grup "0" w wyżej wymienionej sali mają możliwość spontanicznego ruchu, tak bardzo ograniczonego w trakcie zajęć prowadzonych w klasach. Wielką radość sprawia dzieciom zabawa w basenie wypełnionym kolorowymi kulkami, skoki na dmuchanych piłkach różnej wielkości i kształtu oraz na trampolinie. Zdobywają samodzielność wspinając się na drabinki i wiszące sznury.
Nowe miejsce zabaw z pewnością urozmaica pobyt dzieci w szkole, dostarcza im pomysłów na nowe zabawy, a tym samym przyczynia się do podnoszenia ich sprawności fizycznej. Powoduje kształtowanie psychomotoryki ucznia, jego charakteru i umiejętności społecznych, rozwija orientację przestrzenną i koncentrację w sposób przyjazny dziecku.

Opracowały:
Aneta Kuryś
Jadwiga Szybiak
wychowawczynie grup zerowych

Tak prezentowaliśmy się na rozpoczęciu roku szkolnego.

Wyprawa do parku. Zbieraliśmy kolorowe liście, żołędzie, przytulaliśmy się do drzew.

Święto Pluszowego Misia. Do przedszkola każde z nas przyniosło swojego ulubionego misia, ku zaskoczeniu w Bibliotece przywitał nas duży pluszowy miś.

Właśnie tak ubieraliśmy naszą choinkę.

Mikołajki świętowaliśmy wraz ze swoimi rodzicami na hali.

Pierwszy śnieg i nasz pierwszy ulepiony bałwan.

Koledzy i koleżanki ze starszych klas przygotowali dla nas Jasełka.

Pani Higienistka pokazywała nam, jak prawidłowo powinniśmy dbać o nasze ząbki.

Bal karnawałowy - każdy z nas był przepięknie ubrany.

Jesteśmy małymi aktorami. Odgrywaliśmy różne sceny niczym w prawdziwym teatrze.

Dzień naszych kochanych Dziadków.

Sami potrafimy zrobić sobie śniadanie i wiemy jak zdrowo się odżywiać.

Topienie Marzanny-tak właśnie żegnaliśmy Panią Zimę a witaliśmy Panią Wiosnę.

Nasze śniadanko Wielkanocne. Siostra Agnes pokazała nam co powinno znaleźć się w koszyczku Wielkanocnym.

Dzień Ziemi to czas, kiedy myślimy o ochronie naszej planety wraz z Ekoludkiem.

Zawody Przedszkolaków w Dziwnowie. Zmagaliśmy się z różnymi konkurencjami rywalizując z innymi przedszkolakami. Zajęliśmy zaszczytne II miejsce !

Odwiedziliśmy klasę I b i razem z nimi rozmawialiśmy o ekologii.

Wycieczka do wodociągów. Teraz już wiemy dlaczego w naszych kranach płynie czysta woda.

Zwiedzamy nasz piękny Ratusz. Naszym przewodnikiem jest sama Pani Sekretarz.

Odwiedziny "pierwszaków" ze Szkoły Podstawowej nr 1. Nasza wspólna zabawa i edukacja. Każde z nas otrzymało Ekoludkowy medal.

Dla swoich kochanych rodziców przygotowaliśmy wspaniały spektakl, recytowaliśmy wierszyki, śpiewaliśmy i wręczyliśmy własnoręcznie zrobione prezenty.

Odwiedziliśmy Straż Pożarną. Nauczyliśmy się bandażować, jak udzielać pierwszej pomocy oraz jak mamy się zachować w razie niebezpieczeństwa.

Dzień Dziecka spędziliśmy na hali wraz ze swoim rodzeństwem i rodzicami. Bawiliśmy się wyśmienicie i mieliśmy kolorowe buzie. Prezentowaliśmy się patriotycznie, w barwach naszego kraju.

Mini teatrzyki: odgrywaliśmy krótkie scenki dla naszych kolegów i koleżanek.

Wyjazd do teatru "Pleciuga". Byliśmy bardzo zafascynowani spektaklem odgrywanym przez prawdziwych aktorów-teraz to my byliśmy widzami. Najbardziej podobała nam się fontanna koło teatru. Nie mogliśmy się powstrzymać i pomoczyliśmy nasze rączki.

Tak u nas wygląda rytmika. Tu uczymy się śpiewać i poznajemy nowe zabawy.

Zwiedzaliśmy Marinę, widzieliśmy przycumowane łodzie, oglądaliśmy piękną wystawę zdjęć oraz zostawiliśmy ślad po sobie wpisując się do księgi.

Nasze nóżki zaprowadziły nas na Policję. Tam już witał nas Pan Policjant. Przedstawił nam jak wygląda praca policjanta, ale także jak mamy się zachować, gdy zacznie nas atakować groźny pies.