18 października 2016 roku klasa II b i II c odwiedziły Jednostkę Wojskową 5018 oraz Morską Stację Ratowniczą SAR w Dziwnowie. W trakcie wycieczki uczniowie zapoznali się z budynkami jednostki wojskowej, z pracą żołnierzy zawodowych, ich mundurem i sprzętem wojskowym .Dzieci miały okazję odwiedzić izbę pamięci oraz poznać historię jednostki. Uczniowie z ciekawością słuchali informacji dotyczących prezentowanego sprzętu. Najwięcej radości dostarczyła dzieciom możliwość poznanie wnętrza pojazdów. Następnie po krótkim wypoczynku udaliśmy się do Morskiej Stacji Ratownictwa SAR.W związku z tym, że patronem naszej szkoły jest Leonid Teliga, który był człowiekiem morza, chciałyśmy przybliżyć dzieciom specyfikę pracy ludzi morza. Ratownicy pokazali uczniom sprzęt ratowniczy jakim dysponują: łódź hybrydową z dwoma silnikami, samochód ciężarowy z wyposażeniem ratowniczym i statek MS "Cyklon". Zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo na wodzie – zakładanie kamizelek ratowniczych. Odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci miały także możliwość zwiedzenia statku ratowniczego i odbycia krótkiego rejsu po Dziwnej, co było dla nich wielka frajdą.

Anna Szadkowska

Jolanta Koćwin