Uczniowie klas I-III , którzy uczą się języka angielskiego korzystając z książek wydawnictwa Oxford University Press: Super Sparks i New Sparks Plus zostali zaproszeni do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastyczno-językowym.
Zadaniem było opracowanie i wykonanie dowolną techniką, w języku angielskim, KOMIKSU opowiadającego o dalszych przygodach wybranego bohatera lub bohaterów swojego podręcznika.

Dzieci wykonały prace indywidualnie lub w zespołach.

Prace w zespołach 3- osobowych wykonali:

• Martyna Grzybowska,
  • Maciej Kułaga,
  • Oliwier Patro, klasa 1a
  • Martyna Malinowska,
  • Anna Dąbrowicz,
  • Roksana Wach, klasa 2c

Indywidualnie komiksy zrobili:

• Emilia Wilczyńska, klasa 1a
  • Katarzyna Bęgowska, , klasa 1a
  • Alicja Maciesowicz, klasa 2c
  • Aleksandra Krupa, klasa 2c
  • Julia Pietrucha, klasa 2c

Prace naszych uczniów znalazły się wśród ok. 200 prac grupowych i około 300 prac indywidualnych. Wybór okazał się naprawdę trudny, gdyż pięknych i pomysłowych prac było mnóstwo. Przy ocenie jury konkursowe brało pod uwagę:

• poprawność językową,
  • atrakcyjność graficzną,
  • pomysłowość narracji,
  • staranność wykonania.

Nie udało się nikomu z naszych uczniów zdobyć nagrody w postaci zestawu piśmienniczego Oxford University Press: długopis, ołówek, linijka, kredka wielokolorowa. Nie zostaną jednak z niczym, na pamiątkę udziału w konkursie "Dalszy ciąg przygód" otrzymają dyplomy uczestnictwa i szóstki z języka angielskiego. Gratulujemy pomysłów!