W piątek 29.04.2016 r. grupa wychowanków świetlicy szkolnej odwiedziła Poznań, aby móc na żywo uczestniczyć w III Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci. Wręczenie nagród laureatom oraz podsumowanie przeglądu odbyło się w Nowym Kinie Pałacowym Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Należy także zaznaczyć, że na przegląd zostały wysłane z naszej szkoły, która jest od zeszłego roku partnerem ogólnopolskim, dwa filmy. Jeden pt. "Romantyczny koniec zimy" stworzony przez uczniów kl. I d pod okiem pani Lucyny Wikło oraz drugi "Mały nie znaczy słabszy" zrealizowany przez grupę wychowanków świetlicy szkolnej pod kierunkiem pań: Kariny Laskowskiej, Lidii Radtke, Izabeli Jacewicz. Bardzo się cieszymy, że oba filmy weszły do finały.

Możliwość obejrzenia filmów tworzonych przez dzieci w różnym wieku była dla naszych uczniów nie lada przygodą. Żywiołowo reagowali (nie tylko oni) na wydarzenia ukazane w filmach jak i na wykonanie bohaterów i scen filmowych w różnych technikach m.in. wycinankowej, plastelinowej bądź z pluszu. Dziecięca widownia w Poznaniu z uwagą i zainteresowaniem oglądała nadesłane i nagrodzone prace, ale największą nagrodą dla wszystkich wykonawców były gorące brawa na końcu każdego seansu.

Po obejrzeniu filmów nasza grupa udała się na warsztaty muzyczno - plastyczno - filmowe zorganizowane przez organizatorów przeglądu. Na warsztatach tych mogliśmy dowiedzieć się jak tworzone są bajki dla dzieci różnymi technikami, w jaki sposób tworzy się muzykę do bajek i jak wygląda przebieg całej produkcji od początku aż do końca, czyli do wyświetlenia w telewizji. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Nowego ZOO. Śmiechu było co nie miara patrząc na zachowanie niektórych zwierząt, a nam się nie chciało wracać do busa i byliśmy ostatnią grupą zwiedzającą poznańskie ZOO, bo za nami pan strażnik zamknął bramę wejściową.

W drodze powrotnej zmęczeni ale i zadowoleni, planowaliśmy trasę kolejnej nasze wspólnej wycieczki.

Nauczyciele świetlicy